Profesionalams Specializuotoms medicinos įstaigoms Spindulinis gydymas

Robotinė radiochirurgija, arba naviko sunaikinimas, nepažeidžiant aplinkinių audinių ir organų jau tapo išsigelbėjimu ne vienam žmogui, kuriam vėžys išsivystė sunkiai pasiekiamoje kūno vietoje – galvos ar nugaros smegenyse. Procedūros metu spinduliai pasiekia bet kurioje kūno vietoje esantį naviką ir jį sunaikina, maksimaliai išsaugodami sveikus audinius. Švitinimo tikslumas – iki 1 mm.
 
Robotinei radiochirurgijai priklausanti „CyberKnife“ sistema gerokai sutrumpina onkologinių ligonių gydymo trukmę, prailgina gyvenimo trukmę ir kokybę, padeda jiems greičiau grįžti į darbą. Trumpesnis gydymas naudingas ne tik pacientams, bet ir darbdaviams, nes, veiksmingai sprendžiant darbuotojų lėtinių ligų bei intensyvios slaugos problemas, sumažėja išlaidos darbuotojų sveikatos priežiūrai.
 
Pasaulyje analogų neturintys „CyberKnife“ roboto spinduliai navikus paveikia didelėmis radiacijos dozėmis (net 15–20 Gy vienkartine doze) ir itin tiksliai sunaikina juos bet kurioje kūno vietoje. Skirtingai nuo kitų spindulinių procedūrų, „CyberKnife“ švitina naviką net iš 150–200 skirtingų kampų. O tradicinės spindulinės procedūros metu į auglį spinduliuotė nukreipiama vos iš 3–7 kampų. Taip pat sistema sugeba ne tik stebėti naviko poslinkius, t. y. naviko judesius, paciento padėties pasikeitimus ir kvėpavimą, bet ir tinkamai į juos reaguoti.
 
Gydymas robotinės radiochirurgijos sistema „CyberKnife“ trunka iki penkių dienų ir trumpiau, pacientas dažniausiai gydosi ambulatoriškai. Tai labai trumpas laikas, palyginti su tradicine spinduline procedūra, kai gydymas paprastai užtrunka iki šešių savaičių ir pacientui prireikia net 40 seansų.

Radiacinė onkologija

Gydant prostatos vėžį, svarbiausia sunaikinti piktybinį naviką maksimaliai išsaugant šalia esančius gyvybiškai svarbius organus. Pasaulyje nėra dviejų vienodų pacientų, sergančių prostatos vėžiu, todėl gydymas privalo būti pritaikytas individualiai. Prostatos brachiterapijos (mažos dozės galios – LDR) procedūros metu labai svarbu įvertinti paciento prostatos tūrį ir formą, šalia esančius (tiesiąją žarną) ir ją kertančius (šlaplę) organus ir paskirti individualų gydymą.
 
Svarbu, kad, atliekant brachiterapiją, procedūra būtų planuojama realiu laiku, ultragarsinio aparato ekrane nuolatos stebint prostatos formą ir pasikeitimus, ir prireikus perskaičiuojant pakitusį tūrį. Pažangus brachiterapijos metodas „ProLink“ suteikia galimybę radioaktyvius šaltinius implantuoti pagal individualiai realiu laiku parengtą ir, esant reikalui, koreguojamą gydymo planą. Šiuo metodu atliekant procedūrą galima labai tiksliai, stebint ultragarsu, implantuoti radioaktyvaus jodo šaltinius numatytoje vietoje ir užtikrinti, kad jie implantuotoje vietoje liks.
 
HIFU technologijoje naudojamos fokusuotos didelio intensyvumo ultragarso bangos. Į ligos židinį jos smūgiuoja preciziškai taikliai, labai stipriai ir naikinamai. HIFU yra labai tiksli gydomoji procedūra, kai galingu fokusuotų ultragarso bangų pluoštu taikliai sunaikinami ligos pažeisti audiniai ir naviko židiniai. Vienas reikšmingiausių HIFU pranašumų – šis gydymas neinvazinis, jį taikant sunaikinamas ligos židinys, bet nežalojami sveiki audiniai, todėl nesutrikdoma organo funkcija.
 
HIFU efektyvumą itin padidina minėtoji „HistoScanning“ technologija: histoskenavimo būdu tiksliai nustatomas ir vizualizuojamas navikinis darinys, o HIFU taikliu galingu fokusuotų ultragarso bangų srautu jį sunaikina.
 
HIFU technologija buvo sukurta prieš du dešimtmečius, Vokietijoje prostatos vėžiui gydyti ji taikoma jau 17 metų. HIFU technologija veiksmingai taikoma gydant įvairių organų piktybinius navikus, bene plačiausiai – onkourologijoje. HIFU galima gydyti visus pacientus, kuriems diagnozuotas ne tik pradinės, bet ir vėlesnių stadijų prostatos vėžys. Jei po gydymo HIFU liga vis dėlto atsinaujina, ši technologija neužkerta kelio gydyti kitais metodais, kaip, pavyzdžiui, būna po nepavykusio spindulinio gydymo.
 
HIFU yra tam tikras tarpinis variantas tarp operacijos ir spindulinio gydymo. HIFU procedūra trunka 30–40 minučių, ji visai neskausminga, nepažeidžia kraujagyslių ir nervų, todėl nesukelia kraujavimo, nesutrikdo erekcijos. Dažniausiai užtenka vienos HIFU procedūros ligoniui išgydyti.
 
HIFU jau daugelį metų plačiai taikoma ne tik Vakarų Europoje ir JAV, bet ir Rusijoje, kitose mažiau turtingose šalyse, nes, įvertinus vėlyvuosius gydymo rezultatus ir bendrąsias išlaidas, tapo akivaizdu, kad HIFU technologija ir įranga greitai atsiperka. HIFU gali būti sėkmingai derinama su kitais gydymo būdais, ypač su transuretrine prostatos rezekcija (TUR).
Pateikta 4 produktai(-as)
Produktų kiekis puslapyje

Ablatherm HIFU – didelio intensyvumo fokusuoto ultragarso prietaisas prostatos termoabliacijoms

 • Fokaliniam, tausojančiam prostatos vėžio gydymui koaguliacinės nekrozės būdu, naudojant didelio intensyvumo sukoncentruotas ultragarsines bangas
 • Tinka pirminiam ir pakartotiniam gydymui po įvairių gydymo metodikų
 • Itin tiksli, visiškai  robotizuota technologija, valdoma kompiuteriu
 • Minimali invazija transrektaliniu davikliu su modernia tiesios žarnos apsaugos sistema
 • Prostatos vaizdavimas realiame laike. Automatinė judesio kontrolė
 • Trumpas hospitalizacijos laikas, puikūs gydymo rezultatai, išsaugota potencija
Gamintojas: EDAP-TMS

Radiacinė onkologija

 • Sprendimai brahiterapijai, leidžiantys pagerinti pacientų priežiūrą
 • Informacijos valdymas
 • Vaizdavimas (Simulix Evolution su Oncentra ConeBeam; CT simuliacija Integrated Brachytherapy unit)
 • Planavimas (Oncentra MasterPlan; Oncentra Prostate,Oncentra Visir)
 • Gydymas (MicroSelectron HDR ar PDR, aplikatoriai, Integrated brachytherapy Unit, teleterapija)
 • Verifikavimas ir gydymo įrašymas
 • Techninė priežiūra ir nuolatinis mokymas
Daugiau informacijos: http://www.nucletron.com

Brachiterapija

 • Radioaktyvūs, uždarieji J125 šaltiniai, implantuoti į priešinę liauką leidžia pasieki puikius rezultatus gydant priešinės liaukos vėžį
 • ProLink* programos pagalba gydymo planavimas atliekamas radioaktyvių J125 šaltinių implantavimo laiku.
 • ProLink* programa leidžia pasinaudoti dviejų skirtingų gydymo technikų privalumais ir pasiekti geresnius rezultatus

CyberKnife® robotas - onkologiniams susirgimams gydyti

 • Tikslus auglio švitinimas didelėmis 6 MV energijos rentgeno spindulių dozėmis (generuojamų elektronų greitintuvu)
 • Automatinis kvėpavimo ir kitų judesių sekimas, atpažinimas ir švitinimo eigos koregavimas
 • Didelis tinkamiausių spinduliavimo kampų pasirinkimas
 • Maksimalus sveikų audinių išsaugojimas
 • Bet kurios kūno vietos pasiekimas
 • Gydymui pakanka 1 - 5 procedūrų